Jaką huśtawkę wybrać do ogrodu?

Jaką huśtawkę wybrać do ogrodu?

Sezon na spędzanie czasu w ogrodzie rozpoczął się na dobre, a my w dalszym ciągu zastanawiamy się, jakie meble ogrodowe sprawdzą się najlepiej? Ogród jest przede wszystkim miejscem relaksu i komfortową oazą spokoju po ciężkim dniu. Meble, które zapewnią nam ten relaks powinny spełniać nasze oczekiwania i wychodzić na przeciw potrzebom.

Domki ogrodowe dla dzieci, meble wypoczynkowe dla dorosłych

Dla dzieci domki ogrodowe są niezwykłą atrakcją, która zapewnia długie godziny zabawy, rozwijającej kreatywność i samodzielność. Własny domek ogrodowy z drewna, a nawet tekstylny stanowi doskonałą formę spędzania czasu w ogrodzie, którą można łączyć z innymi zabawami oraz atrakcjami. Gdy dzieci wspaniale się bawią, a domki ogrodowe są chwilowo atrakcyjnymi rezydencjami dla kolegów z sąsiedztwa, rodzice mogą się zrelaksować. Huśtawka ogrodowa to mebel, o którym myślimy już od dawna, jednak zastanawiamy się, jaki model będzie najbardziej odpowiedni? Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie, ile osób będzie najczęściej korzystało z huśtawki ogrodowej oraz czy będzie ona stanowiła główny element wśród mebli ogrodowych, czy raczej stanie się dodatkowym miejscem relaksu?

Huśtawka ogrodowa modna, czy praktyczna?

Modna huśtawka ogrodowa to bujany fotel jednoosobowy, umieszczony na wysięgniku, wychodzącym ze stabilnej podstawy. Taka huśtawka znakomicie sprawdzi się w przypadku, gdy będzie dodatkowym elementem wyposażenia ogrodowego, używanego sporadycznie. Jeżeli natomiast huśtawka ogrodowa będzie pełniła funkcję ławki, na której zasiądą dorośli, a czasem dzieci (nawet domki ogrodowe z czasem się nudzą), musi mieścić trzy – cztery osoby jednocześnie. Huśtawka wolnostojąca, ogrodowa dla kilku osób to mebel, który zajmuje sporo miejsca, powinien być solidnie wykonany oraz stabilnie umiejscowiony, ograniczając przesunięcie. Praktyczny daszek nad huśtawką, dostępny w większości modeli zapewnia ochronę przed promieniami słonecznymi. Modę z praktycznością można połączyć, wybierając huśtawkę ogrodową dla kilku osób, wykonaną w nowoczesnej stylistyce.