5 domowych sposobów na mdłości

5 domowych sposobów na mdłości

Mdłości to częsty problem kobiet na początku ciąży, a wtedy trzeba pamiętać, że nie można zażywać żadnych leków. O ile mdłościom nie towarzyszą uporczywe wymioty, nie ma powodu do obaw. Aby złagodzić uciążliwe nudności, można zastosować kilka domowych sposobów.

Herbatka z imbirem ma właściwości przeciwwymiotne.

Wystarczy do porannej herbaty wrzucić plasterki imbiru lub sam posiekany imbir zalać wrzątkiem. Do herbaty imbirowej warto dorzucić plasterek cytryny, która również pomaga zwalczać mdłości. Regularne picie herbatki imbirowej to naprawdę dobry sposób na pozbycie się nudności. Imbir ma właściwości przeciwwymiotne. Jego spożywanie poleca się zarówno ciężarnym, jak i osobom zmagającym się z chorobą lokomocyjną. Można go również spożywać w postaci tabletek.

Lekkostrawne posiłki konieczne w przypadku mdłości ciążowych.

Kobietom w ciąży, cierpiącym na mdłości zaleca się jeść lekkostrawne posiłki i niewielkie porcje, ponieważ lekkie posiłki nie obciążają dodatkowo organizmu. Kategorycznie niewskazana jest żywność wysokoprzetworzona, która zazwyczaj zawiera dużą ilość konserwantów i sztucznych dodatków, które mogą przyczyniać się do pojawiania się mdłości.

Popularne zioła i przyprawy łagodzące mdłości.

Napary z rumianku, melisy czy mięty skutecznie łagodzą mdłości. Mają kojące właściwości, które wspomogą właściwe trawienie i uspokoją organizm. Torebkę z wybranym zielem należy zalać wrzątkiem i po przestudzeniu wypić. Na mdłości pomoże również kminek mielony- wystarczy zjeść pół łyżeczki tej zmielonej przyprawy. Jednocześnie trzeba pamiętać, aby unikać ostrych przypraw do posiłków, ponieważ podrażniają one żołądek i mogą powodować dodatkowe nudności.

Migdały popularne nasiona na mdłości i zgagę ciążową.

Migdały mają dużo witaminy B12, witaminy E, błonnika, kwasu foliowego oraz niezbędnych kwasów tłuszczowych, dlatego powinny znaleźć się w diecie ciężarnej. Jest to sposób na mdłości ciążowe i zgagę, która występuje w drugim i trzecim trymestrze ciążowym. Migdały zobojętniają kwasy żołądkowe, a tym samym łagodzą dokuczliwe uczucie pieczenia.

Akupresura skuteczną metodą złagodzenia nudności.

Akupresura, czyli naciskanie wcięcia w dłoni pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym jest skutecznym sposobem złagodzenia mdłości. Oprócz tego takim punktem jest miejsce w okolicy łokcia i ścięgna mięśnia dwugłowego ramienia, a także punkt pomiędzy obojczykami. Należy uciskać te miejsca, aż do momentu nastąpienia ulgi.