Bezpieczne wybielanie zębów w domu

Bezpieczne wybielanie zębów w domu

Piękny, biały i zdrowy uśmiech to coś, co przyciąga uwagę wielu osób. Czasami właściwa higiena nie wystarczy, byśmy mogli się nim cieszyć. Warto wtedy pomyśleć o sposobach na wybielenie zębów we własnym w domu. Podpowiadamy, jakie metody można zastosować, by móc cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem.

Jakie są przyczyny przebarwień zębów?

Przebarwienia są wtedy, gdy na zębach pojawiają się plamy o różnych odcieniach – od żółci po brąz. Mogą mieć one różne przyczyny. Najłatwiej podzielić je na te, które są wewnątrzpochodne oraz zewnątrzpochodne. Na te pierwsze nie mamy wpływu, gdyż związane są one z genetyką. Te drugie z kolei, zewnątrzpochodne, pojawiają się wyniku działania czynników takich jak: kawa, herbata czy papierosy. Mogą one występować jako reakcja na zażywanie niektórych leków. Nieodpowiednia higiena jamy ustnej, czyli nieprawidłowe mycie zębów, źle dobrana szczoteczka, unikanie wizyt u stomatologa, również mogą przyczynić się do takiego stanu rzeczy.

Wybielanie zębów w domu – jaką metodę wybrać?

Aby poprawić wygląd swoich zębów i przywrócić im naturalna biel, dobrze jest zacząć od właściwej i regularnej higieny jamy ustnej. Ważne jest, by myć zęby codziennie rano i wieczorem. Jeżeli jesteśmy miłośnikami kawy lub herbaty, dobrze jest również umyć zęby po ich wypiciu. Prawidłowe czyszczenie jamy ustnej powinno trwać dwie minuty. Dzięki temu zapobiegamy odkładaniu się osadu nazębnego. Jednym ze skutecznych sposobów na wybielanie zębów w domu jest stosowanie past wybielających. Duży ich wybór znajdziemy w aptekach, również tych internetowych. To, co je odróżnia od zwykłych, drogeryjnych past, to ich wyższa ścieralność. Są w stanie usunąć przebarwienia powstałe na skutek działania czynników zewnętrznych, tym samym przywracają zębom ich naturalny odcień. Decydując się na wybielanie zębów w domu, niektórzy wybierają paski oraz nakładki wybielające. Ich stosowanie jest łatwe, a może przynieść zaskakujące efekty. Pasek lub nakładkę, które są wypełnione specjalnym żelem o właściwościach wybielających, nakładamy na zęby na określony czas. Substancje zawarte w preparacie mogą wybielić zęby nawet o kilka tonów, gdyż skutecznie usuwają przebarwienia. Gdy chcemy utrwalić efekt osiągnięty za pomocą wybielania zębów, możemy użyć wybielających płynów do płukania jamy ustnej lub też sztyfty, pędzelki lub gumy do zębów, gwarantujące efekt wybielenia.

Naturalne sposoby na biały uśmiech

Jednym z domowych sposobów na wybielanie zębów jest soda oczyszczona. Jak się okazuje, drobinki sody są w stanie zetrzeć osad nazębny ze szkliwa. Warto jednak mieć na uwadze, by nie stosować tej metody zbyt często- grozić to może uszkodzeniem szkliwa oraz nadwrażliwością dziąseł i zębów. Sposób znany już przez nasze babcie to węgiel aktywny. Ten składnik, obecnie dodawany do wielu kosmetyków, znajdzie swoje zastosowanie również w łazience. Proszek węgla wymieszany z olejem kokosowym lub pastą do zębów, pomoże w odzyskaniu naturalnej bieli naszego uśmiechu.