Co brać pod uwagę przy kupnie mebli do mieszkania?

Co brać pod uwagę przy kupnie mebli do mieszkania?

Aranżacja nowego, wymarzonego mieszkania to nie lada wyzwanie. Przy wyborze nowych mebli, należy brać pod uwagę nie tylko ich kolor czy wygląd, oraz cenę, ale przede wszystkim funkcjonalność. Zastanów się, czy masz tyle miejsca w mieszkaniu, by postawić w nim kilka komódek, czy może lepiej byłoby zainwestować w jedną dużą szafę trzydrzwiową, w której pomieści się dużo więcej, a która wygląda równie pięknie.

W sklepach jest ogromny wybór mebli, w różnych wzorach, fasonach i o różnej funkcjonalności, więc na pewno znajdziesz coś idealnie dla siebie. Nie kieruj się modą ani tym, co mają w domach sąsiedzi – bądź oryginalny, kup meble w ciekawym kolorze lub o oryginalnym kształcie. Nie żyje się teraz jak kilkadziesiąt lat temu, mebel nie musi być trwały i uniwersalny, by mógł przetrwać kilkadziesiąt lat. Obecnie są one na tyle tanie, że możesz z powodzeniem wymieniać umeblowanie nawet co kilka lat. Dokładnie przemyśl liczbę szuflad czy półek pozbawionych drzwi. Zastanów się, czy na pewno potrzebujesz drzwi szklanych w szafkach – są już niemodne i niezbyt funkcjonalne.

Kolejna sprawa – łóżka i kanapy. O ile masz miejsce, postaraj się o oryginalne, pięknie zdobione łoże, które będzie kwintesencją Twojej sypialni, będzie wygodne i śliczne. Jeśli planujesz zakup kanapy do salonu, lepiej zdecyduj się na tą z wysuwaną funkcją spania – nigdy nie wiesz, kiedy może Ci się przydać, a takie kanapy są nie tylko praktyczne, ale kosztują niewiele więcej co pozbawione tej funkcji. Często rodzice nie mają typowej sypialni, wówczas taka kanapa dwufunkcyjna jest idealna, nie tylko piękna, ale też wygodna. W duży stół najlepiej zainwestować w jadalni – do salonu najlepiej pasują niewielkie, szklane lub drewniane stoliki do kawy. Dobrze dobrane są nie tylko funkcjonalne, ale stanowią również niebanalny element stylistyczny salonu. Co Ty na to, by wybrać coś zupełnie innego, niż mają wszyscy? Może oryginalny kształt, kolor lub zdobienie? Nie wszystkie meble w Twoim mieszkaniu muszą być oryginalne i inne niż wszystkie, ważne, by podobały się Tobie i wzajemnie do siebie pasowały!