Co oferuje Bruksela?

Co oferuje Bruksela?

Stolica Belgii większości ludzi kojarzy się z siedzibą parlamentu Unii Europejskiej. Choć nie powinno to dziwić, warto mieć na uwadze, że to także wiekowe miasto z pięknymi zabytkami oraz licznymi miejscami pracy w jej pobliżu. Wystarczy tylko w Googlach wpisać praca w Belgii i już można wybierać.

Co warto zobaczyć?

Nie sposób wymienić wszystkie zabytki Brukseli, które warto odwiedzić, gdyż tak bogate pod tym względem jest to miasto. Większość pracujących w Belgii Polaków, po powrocie do kraju zachęcało swoich przyjaciół, aby w pierwszej kolejności zwiedzać starówkę Brukseli wraz z przyległymi do niej zabytkami: Wielki Plac wraz z sąsiadującym z nim pałacem kupieckim, katedrę św. Michała oraz Cinquantenaire – olbrzymi park miejski wraz ze znajdującymi się na jego terenie zabytkowymi budynkami. Wejście do tej ostoi zieleni prowadzi przez majestatyczny łuk triumfalny, wzniesiony w celu upamiętnienia uzyskania niepodległości. Hitem każdej wycieczki jest Maneeken pis – słynna, XVII-wieczna figura z brązu przedstawiająca siusiającego chłopca.

Jak wygląda życie w Brukseli?

Stolica królestwa to miejsce dla ludzi szukających wyzwań. Dużą jej część zamieszkują osoby niezwykle wykształcone i ambitne, pracujące dla międzynarodowych firm, znające wiele języków i posiadające bogate, międzynarodowe znajomości. Choć ceny w tym mieście nie należą do najmniejszych, zarobki tutaj są też nieporównanie wyższe od tych, które można dostać w tych nawet najbogatszych miastach Polski. Bruksela to także centrum życia kulturalnego światowej śmietanki intelektualnej, co powoduje, że chętnie osiedlają się tutaj znawcy sztuki i wszelkich jej odmian.

Jak znaleźć pracę w Belgii?

Praca w Belgii nie jest czymś nieosiągalnym dla zdecydowanej większości Polaków. Ci lepiej wykształceni z pewnością odnajdą dla siebie miejsce w przepięknej stolicy, ale i ci o słabszych kwalifikacjach nie będą narzekać. Płace są tutaj na bardzo wysokim poziomie. Wystarczy tylko znać podstawy języka angielskiego i mieć chęci do roboty, a wtedy praca w Belgii sama się znajdzie i to w takich ilościach, że bez problemu będzie można wybrać coś dla siebie – i w Brukseli, i w jej okolicach.