Czym wyczyścić najcięższe plamy i zanieczyszczenia w łazience?

Czym wyczyścić najcięższe plamy i zanieczyszczenia w łazience?

W łazience spędzamy sporo czasu – to miejsce do relaksu, pielęgnacji i higieny. Przez duża wilgotność powietrza oraz sporo bakterii często pojawia się tam szkodliwa pleśń, oraz grzyby. Domowe sposoby nie zawsze wystarczają w czyszczeniu, dlatego do bardziej wymagających zadań najlepiej wykorzystać skuteczny Nanomax.

Czym warto czyścić łazienkę?

Systematyczne sprzątanie łazienki to połowa sukcesu, gdyż zanieczyszczenia i bakterie są szybko usuwane z powierzchni i cały pokój prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Trzeba czyścić każdy element – począwszy od kabiny prysznicowej, przez wannę i umywalkę, a kończąc na toalecie. Armatura umyta raz w tygodniu przy pomocy środka Nanomax jest bezpieczna dla wszystkich domowników, gdyż nie występują na niej szkodliwe wirusy i grzyby, ale to nie jedyny sposób na czyszczenie.

Doskonale sprawdza się soda oczyszczona połączona z octem – to ekologiczny środek czyszczący, który wykonasz we własnym zakresie. Przy pomocy octu usuniesz pozostałości mydła (nawet tego przyschniętego), pozbędziesz się także kamienia i brzydkich zacieków. Jego cenne właściwości umożliwiają także nadanie połysku i pozwolą wymyć pleśń, która pojawiła się na skutek sporej wilgotności powietrza. Z kolei wspomniana powyżej soda oczyszczona to najlepszy środek myjący. Czyści i skutecznie walczy z kamieniem oraz zabrudzeniami występującymi na kafelkach, armaturze czy podłodze. Do wzmocnienia efektu wykorzystaj także kilka kropel kwasku cytrynowego.

Nanomax szybko i sprawnie czyści płytki, ale to nie jedyny sposób na pozbycie się brudu z ceramiki. Kiedy kafelki są nowe, prezentują się znakomicie, lśnią, nie występują na nich zacieki z mydła czy inne zabrudzenia, ale wraz z upływem czasu ich wygląd ulega zmianie, matowieją. W celu poprawy ich wyglądu warto zastosować wosk używany do polerowania karoserii samochodowej. Efekt będzie doskonały.

W każdej łazience znajdują się także fugi. W sklepach znajdziesz sporo środków utrzymujących je w czystości, ale równie dobrze możesz sięgnąć po papkę wykonaną we własnym zakresie, czyli sodę wymieszaną z wodą oraz odrobiną soku z cytryny. Tak przygotowaną pastę nanieś na fugi i wyczyść przy pomocy szczoteczki do zębów.