Jak siać nasiona pelargonii - terminy i techniki rozmnażania tych roślin
- Dom
- 05 czerwca 2020
Medycyna naturalna rządzi się własnymi prawami. Istnieje bowiem wiele roślin leczniczych, które na stałe zagościły w polskich ogrodach. Jedną z nich jest z pewnością tarczyca bajkalska, wykazująca wiele korzystnych dla zdrowia właściwości.
Tarczyca bajkalska jest dość pospolicie wyglądającym kwiatem, o barwie niebieskiej lub niebiesko – fioletowej. Stanowi rozwiązanie, stosowane w medycynie ludowej starożytnych Chin. Stopniowo jednak zaczyna być dostrzegana także przez ludzi w innych krajach, gdyż jej właściwości lecznicze pozwalają na zachowanie pełni zdrowia i dobrego samopoczucia, niezależnie od wieku. Nie tak całkiem dawno, wspomniana roślina została wprowadzona do upraw w Polsce, dzięki czemu każdy zainteresowany może posiać ją w swoim ogródku. To z kolei umożliwia tworzenie własnych nalewek, czy naparów i wspomaganie organizmu, zwłaszcza w okresie przesileń.
Wśród najbardziej cenionych właściwości, tarczyca bajkalska wyróżnia się działaniem przeciwzapalnym i przeciwartretycznym. Dodatkowo, jej regularne przyjmowanie poprawia kondycję serca, przyczynia się do prawidłowego działania układu krwionośnego oraz zapobiega rozwijaniu się w organizmie wirusów. Obecnie, na rynku można dostać różnorodne preparaty, bazujące na tarczycy bajkalskiej. Są one dostępne zarówno w formie wygodnych tabletek, jak i suszonych liści, z których można zrobić domowej roboty nalewkę bądź herbatę. Jak podają specjaliści, regularne stosowanie rośliny pochodzącej z terenów Chin i Tajlandii przyczynia się do poprawy samopoczucia, wzmacnia organizm, dodając witalności i zabezpieczając przez występowaniem wielu, groźnych dla zdrowia, chorób.
Dotychczas przeprowadzone wiele, różnorodnych badań, pozwalających stwierdzić realny skutek stosowania rośliny, jaką jest tarczyca bajkalska. Poza zastosowaniem wewnętrznym, wspomniana substancja działa również na zewnątrz, dlatego coraz częściej wykorzystywana jest przez producentów kosmetyków. Jej skład działa przeciwalergicznie, dzięki czemu polecany jest na wszelkiego rodzaju wysypki pochodzenia alergicznego. Dodatkowo substancje aktywne obecne w roślinie przyczyniają się do rozjaśnienia plam pigmentujących, co sprawdza się szczególnie przy problematycznej cerze naczynkowej. Stwierdzono ponadto, iż regularne stosowanie kosmetyków opartych na tarczycy bajkalskiej pozwala na zahamowanie procesu łysienia androgenowego, za który odpowiedzialna jest niewłaściwa ilość testosteronu w organizmie. Warto również wiedzieć, iż według specjalistów chińska roślina o niebieskich kwiatach nie wywołuje żadnych skutków ubocznych ani nie wchodzi w interakcje z lekami stosowanymi przy chorobach przewlekłych. Można więc ją stosować, niezależnie od wieku oraz dolegliwości. To naturalny składnik, umożliwiający zachowanie zdrowia na dłużej.