Do jakiego wnętrza pasują kryształowe dodatki?

Do jakiego wnętrza pasują kryształowe dodatki?

Oświetlenie potrafi odmienić każde wnętrze. Dobrze dobrane lampy sufitowe, stołowe czy kinkiety nadadzą wnętrzu styl i stworzą przyjemną atmosferę. Pomogą też zbudować wyjątkowy nastrój. Mogą też stać się atrakcyjną ozdobą wnętrza. W aranżacjach wnętrza od pewnego czasu znów pojawiają się kryształowe żyrandole.

Lampy kryształowe – do jakiego stylu wnętrzarskiego najlepiej pasują?

Kryształowe dodatki są obecne we wnętrzach od bardzo dawno. Ich piękno odkrył król Francji Ludwik XV. Pierwsze kryształowe żyrandole wykonywano z prawdziwego kryształu górskiego. Były więc bardzo drogie. Z czasem jednak nauczono się kryształ sztuczny, dzięki czemu lampy kryształowe stały się tańsze, a tym samym łatwiej dostępne. Do niedawna kryształowe żyrandole obecne były przede wszystkim w salach balowych pałaców i zamków. Dzisiaj coraz śmielej wkraczają do wnętrz mieszkalnych. Co ważne, żyrandole kryształowe pasują do większości stylów wnętrzarskich. Świetnie lampy te odnajdują się nie tylko we wnętrzach urządzonych klasycznie czy w stylu glamour. Można wykorzystać je także we wnętrzach w nowoczesnym stylu. Żyrandole te pasują także do wnętrz urządzonych w eklektycznym stylu.

W jakich wnętrzach sprawdzą się lampy z kryształu?

Bardzo eleganckie, a jednocześnie niezwykle efektowne lampy kryształowe sprawdzą się w większości pomieszczeń. Lampy te nie zarezerwowane wyłącznie w charakterze oświetlenia do salonu. Można je wybrać jako oświetlenie do sypialni, obszernego korytarza, a nawet łazienki. Dostępne obecnie na rynku kryształowe żyrandole dostępne są nie tylko w białym kolorze. Z łatwością więc można wybrać takie lampy z kryształu, które idealnie będą komponować się z wystrojem danego pomieszczenia. Dzisiaj w każdym dobrze zaopatrzonym sklepie z oświetleniem można kupić lampy z kryształu w różnych rozmiarach. Wybierając należy kierować się wielkością pomieszczenia, do którego są przeznaczone. W obszernych pomieszczeniach można sobie pozwolić na zamontowanie lampy kryształowej o znacznym, przekraczającym pięćdziesiąt centymetrów rozmiarze.

Kryształowe żyrandole są jednym z gorących wnętrzarskich hitów. Można je więc kupić bez najmniejszych problemów. Współczesne kryształowe żyrandole produkowane są ze sztucznego kryształu. Czasem też prawdziwy kryształ zastępowany jest tworzywem sztucznym. Mimo to lampy te prezentują się nie mniej efektownie jak te, które wykonane zostały z drogiego kryształu górskiego.