Drukowanie na materiałach to prosta realizacja indywidualnych projektów!

Drukowanie na materiałach to prosta realizacja indywidualnych projektów!

Dzianiny drukowane to aktualnie bardzo modne i chętnie wykorzystywane materiały na rynku tekstylnym. Pozwalają na produkcję oryginalnych, niepowtarzalnych i indywidualnych projektów. Nie wymagają, co jest bardzo ważne dużych zamówień, wręcz przeciwnie, pozwalają na realizację krótkich serii, nawet takich 20 kilogramowych.

Dzianiny drukowane – korzyści

Dzianiny drukowane warto zamawiać w druku cyfrowym, który korzysta z nowoczesnych technologii i parku maszynowego, zapewniając klientowi wiele korzyści, między innymi:

  • bardzo prosty sposób przygotowania materiałów do druku
  • druk odbywa się wprost z pliku, co zapewnia możliwość druku wielości wzorów
  • dowolność kolorystyki i jej dokładne odzwierciedlenie na materiale, zarówno odcienia barwy, jak również jej nasycenia
  • niski koszt druku cyfrowego
  • szybkość procesu, co efektywnie zmniejsza cenę
  • możliwość zmiękczenia tkaniny po nadruku co zwiększa atrakcyjność produktu końcowego
  • możliwość druku dowolnego tekstu i unikalnej grafiki
  • możliwość druku zdjęć.

Dzianiny drukowane pozwalają na przeniesienie nawet wysoko unikalnych i dość skomplikowanych projektów na dzianinę.

Dzianiny drukowane – proces drukowania

Wszystko oczywiście rozpoczyna się od pomysłu. Do drukarni możemy przyjść z gotowym projektem, ale innowacyjne i nowoczesne drukarnie oferują również pomoc własnych projektantów, jak również zapewniają możliwość skorzystania z bogatego zazwyczaj katalogu wzorów oferowanych przez drukarnię. Wybrany projekt w drukarni jest przygotowywany przez jej pracowników, natomiast zindywidualizowany należy dostarczyć do niej na płycie CD, DVD lub e-mailem. Oczywiście do momentu wydruku drukarnie zapewniają możliwość dokonywania poprawek. Cały proces i dane klienta zawsze są w pełni zabezpieczone.

Bardzo istotne jest, by wybierać drukarnie z nowoczesnym parkiem maszynowym i dostosowanymi technologiami, tak by wyprodukowane w ten sposób tkaniny były wygodne i długotrwałe w użytkowaniu, ale przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia noszących ubrania, zwłaszcza dzieci i niemowląt.