Golenie twarzy, a ręcznik do golenia- poznaj korzyści

Golenie twarzy, a ręcznik do golenia- poznaj korzyści

Ręczniki pełnią istotną funkcję w pielęgnacji całego ciała każdego dnia. Golenie twarzy to częsta czynność wykonywana przez mężczyzn, więc wydaje się, że sposób właściwy sposób usuwania zarostu jest banalny. Nie wszyscy wiedzą o tym, że mokry i gorący ręcznik do golenia przygotuje skórę do usuwania zarostu.

Golenie twarzy na gładko- jak zrobić to perfekcyjnie?

Może się wydawać, że golenie twarzy nie jest skomplikowaną czynnością, jednak niewłaściwy sposób golenia wiąże się z podrażnieniami skóry, bądź skaleczeniami. Używanie ręcznej maszynki często pogarsza sytuację, ponieważ ostrze podrażnia skórę. Zdecydowanie lepszym wyborem dla panów mających problem z zaczerwienioną po usuwaniu zarostu twarzą jest golarka elektryczna, która wywołuje delikatny nacisk na skórę i powoduje unoszenie się włosków w górę, co znacznie ułatwia golenie. Można jej używać na sucho lub na mokro. Pierwszy sposób jest nieco szybszy, jednak drugi zapewni idealną gładkość.

Aby ogolić zarost i uniknąć podrażnień, przede wszystkim warto pamiętać o peelingu, który złuszcza martwy naskórek i oczyszcza twarz. Przed sięgnięciem po golarkę należy opłukać twarz chłodną wodą, a następnie zmiękczyć zarost za pomocą odpowiedniego kosmetyku. Niektórzy chętniej sięgają po kremy, inni po pianki lub żele do golenia – tutaj wszystko zależy od Twoich preferencji. Niezależnie od tego, czy wolisz golenie na sucho, czy na mokro, używając golarki elektrycznej, wykonuj koliste ruchy i nie dociskaj zbyt mocno głowicy do twarzy – w ten sposób usuniesz zarost dokładnie i bez podrażnień. Po wszystkim wystarczy opłukać twarz chłodną wodą i delikatnie ją osuszyć ręcznikiem bez pocierania, a następnie nałożyć kosmetyk po goleniu. Nie powinien on zawierać alkoholu, który przyczynia się do powstawania podrażnień.

Ręcznik do golenia- jakie są korzyści z używania go przed goleniem?

Używając ręcznika do golenia, możemy w szybki i łatwy sposób rozluźnić twarz. Przed goleniem, należy nałożyć na twarz ręcznik, który jest mokry i gorący. Dzięki temu pory otwierają się, a zarost może zostać usunięty dokładniej. Mężczyźni, którzy mają gęsty i gruby zarost, szczególnie odczują korzyści stosowania ręcznika do golenia. Włosy zostaną zmiękczone, a ich usunięcie będzie szybkie i przyjemne. Jeśli nie przygotujemy odpowiednio skóry twarzy przed goleniem, to usuwanie zarostu może być nieprzyjemne, długie i mało efektywne. Nakładając mokry i gorący ręcznik przed goleniem, minimalizujemy ryzyko zacięć i podrażnień.

Jak podgrzewać ręcznik do golenia?

Ręcznik do golenia powinien być nakładany na oczyszczoną skórę twarzy. Przed użyciem ręcznik należy dokładnie zmoczyć wodą i ogrzać do odpowiedniej temperatury. Nie wystarczy, by ręcznik był jedynie ciepły, musi być gorący, ale w takiej temperaturze, by nie poparzyć twarzy. Można zanurzyć ręcznik w gorącej wodzie, wykorzystać mikrofalówkę do podgrzania ręcznika lub specjalnego podgrzewacza, który można spotkać najczęściej w salonie barberskim. Mając już nagrzany ręcznik do golenia jednym z wyżej wymienionych sposobów, możemy go następnie nałożyć na twarz. Przykrywamy całą twarz, łącznie z szyją i trzymamy w ten sposób ręcznik przez co najmniej dwie minuty. Po tym czasie wyraźnie poczujemy, że ręcznik traci swoje ciepło, na twarz staje się przyjemnie rozluźniona. Po zdjęciu ręcznika do golenia natychmiast przystąpmy do usuwania zarostu.

Ręcznik do golenia powinien być dobrej jakości. Im grubszy, tym lepszy, bo lepiej chłonie wodę i dłużej utrzymuje ciepło. Najlepiej mieć minimum dwa grube, mięsiste ręczniki do golenia w rozmiarze np. 45×60 cm, by przy każdym goleniu móc używać świeżego ręcznika.