Hostel, hotel czy camping, czyli gdzie spać w Amsterdamie?

Hostel, hotel czy camping, czyli gdzie spać w Amsterdamie?

Amsterdam to miasto, które co roku odwiedzają miliony turystów, dlatego też możemy znaleźć tam wiele możliwości noclegu, a co ważne, o różnym standardzie. Dlatego zanim wyjedziesz zobacz, gdzie możesz spać wygodnie i za małe pieniądze.

Hotele w Amsterdamie

W stolicy Holandii, oczywiście, nie brakuje hoteli światowej klasy takich jak Amstel Hotel, Hilton, Lloyd czy Marriott, jednak jeśli nie chcemy zostawić w nich fortuny, to warto rozejrzeć się za mniejszymi hotelami. Te w centrum, mieszczą się najczęściej w kamienicach
z klimatycznym wystrojem wnętrz. Znajdziemy także hotel o nazwie Maria Alberta, który mieści się na statku. Jeśli chcemy zaszaleć nocą w klubach i pubach, to lepiej znaleźć hotel nieopodal Leidseplein lub Rembrandtplein. Być może wydamy więcej pieniędzy niż
w hotelach oddalonych od centrum, jednak pieniądze, które wydamy na taksówki i tak wyrównają tę cenę.

A może mieszkanie w pensjonacie?

W Amsterdamie popularne są tzw. bed&breakfast. Są to, w zależności od opcji, mieszkania lub pokoje w pensjonatach. W takim mieszkaniu będziemy mieli własną kuchnię, dzięki czemu zaoszczędzimy na kolacjach w restauracjach. Ponad to w takim mieszkaniu nie obowiązuje regulamin, tak jak w hotelach, w związku z czym możemy wrócić do niego kiedy chcemy, zaprosić znajomych i bawić się z nimi do rana w naszym „mieszkaniu”.

Nocleg na barce

Nietypowym sposobem na zakwaterowanie będą barki zacumowane na kanałach.
W zależności od wybranej barki mają one wyposażenie godne niejednego hotelu,
a wspomnienia z takiego noclegu na pewno będą niezapomniane. Jeśli chcemy zamieszkać na barce, to musimy liczyć się z dość wysokimi kosztami.

Najtaniej na campingu

Jeśli już wybieramy się do Amsterdamu to warto zainwestować pieniądze w inny nocleg. Owszem, na campingu będzie najtaniej, jednak campingi są położone daleko od centrum, a deszczowy klimat w Holandii nie sprzyja zakwaterowaniu w namiotach.
W obrębie Amsterdamu znajdują się taki campingi jak: Camping Zeeburg, Camping Vliegenbos czy Gaasper Amsterdam.