Jak dbać o pościel?

Jak dbać o pościel?

Kupując pościel, większość z nas zwraca uwagę przede wszystkim na materiał, z którego jest wykonana. Chcemy, aby był to produkt wysokiej jakości, by posłużył nam przez długie lata. Warto jednak pamiętać, że równie ważne jest to, aby odpowiednio dbać o naszą pościel w czasie jej użytkowania.

Pranie pościeli – praktyczne wskazówki

Jedną z najważniejszych czynności, jakie możemy wykonać, aby nasza pościel była wciąż świeża i doskonale się prezentowała, jest jej odpowiednie pranie. Wielu z nas nie zastanawia się na co dzień nad tym, w jaki sposób to robić. Jest to jednak bardzo ważne, jeśli chcemy, aby nasza pościel posłużyła nam przez długie lata. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest ona wykonana. Od tego będzie zależało to, w jakiej temperaturze możemy ją prać. Najlepiej spojrzeć na metkę i stosować się do zaleceń producenta. Pamiętajmy, aby nigdy nie prać pościeli w zbyt wysokiej temperaturze. Poszewki bawełniane możemy bowiem prać nawet w 60 stopniach, czego nie zrobimy niestety z pościelą jedwabną, którą możemy potraktować co najwyżej temperaturą 30 stopni. Warto zwrócić uwagę również na to, aby nie wkładać zbyt dużo pościeli na raz do bębna pralki. Prześcieradło z gumką 160×200, do tego duża poszewka na kołdrę oraz poszewki na poduszki to często maksymalna pojemność pralki. Gdy ją przeładujemy, nasza pościel może niedokładnie się wyprać, a ponadto po wyjęciu będzie bardzo wygnieciona, co nie wygląda zbyt estetycznie.

Prześcieradło z gumką 160×200 – jak składać i przechowywać?

Kolejną bardzo ważną kwestią przy pielęgnacji pościeli jest jej przechowywanie. Warto przed włożeniem poszewek do szafy wyprasować je, aby po wyjęciu wyglądały elegancko i schludnie. Wiele osób ma problem z samym składaniem pościeli, szczególnie jeśli jest to na przykład prześcieradło z gumką 160×200. Tego typu prześcieradła o dużych gabarytach są najbardziej problematyczne, jednak w Internecie znajdziemy wiele filmików instruktażowych dotyczących właśnie ich składania. Warto pamiętać, aby co jakiś czas także wietrzyć naszą pościel – dzięki temu będzie cały czas świeża.