Jak przygotować samochód na długi wyjazd?

Jak przygotować samochód na długi wyjazd?

Mając do pokonania długą trasę i szykując się do jej przebycia swoim własnym pojazdem, należy bardzo dokładnie przygotować nasz samochód do jej pokonania. Niespodziewany problem, który pojawi się w momencie, gdy jesteśmy daleko od domu, lub siedziby firmy, to sytuacja, której można uniknąć, jeśli tylko przed wyjazdem odpowiednio się przygotujemy. Jak być gotowy na wszystko co może się nam przydarzyć? Na co szczególnie warto zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz z pewnością poniżej.

Samochód gotowy na każdą ewentualność

Wybierając się w daleką podróż przede wszystkim trzeba upewnić się, że pod względem technicznym nie da się zarzucić twojemu autu absolutnie nic. Wizyta w zaprzyjaźnionym warsztacie zajmującym się załatwianiem przeglądów pojazdów, pozwoli nam wykryć ewentualne usterki w dogodnym miejscu. Tu, pod okiem mechaników, którym ufasz i którzy są już zaznajomieni z twoim samochodem, będziesz mógł bez problemu pozbyć się każdego problemu, zanim stanie się on prawdziwym utrapieniem. Jeśli twoje pojazdy to samochody używane z gwarancją, to nie powinno być problemu z uzyskaniem naprawy.

Jeśli mimo wszystko chcesz zaoszczędzić, lub nie masz czasu na umówienie się na wizytę w warsztacie, oto rzeczy na które szczególnie warto zwrócić uwagę, dokonując przeglądu na własną rękę. Poświęć dużą uwagę wyglądowi kół swojego samochodu. Bieżnik ich opon nie powinien być zbyt zużyty, a z całą pewnością niepokojąca jest sytuacja, kiedy jego zużycie jest w jednym miejsc widocznie większe niż w drugim. Od razu warto również skontrolować ich ciśnienie i dopompować je, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Sprawdzając stan kół, można od razu sięgnąć do hamulców. Ich sprawne działanie nieraz dosłownie ratuje życie na drodze, więc po prostu musisz być pewny, że zadziałają tak jak powinny. Dobre hamulce powinny przede wszystkim reagować natychmiastowo i doprowadzić do całkowitego zatrzymania samochodu w ciągu dosłownie paru sekund. Z drugiej strony, nie powinny zbyt mocno blokować pracy kół w momencie, kiedy nie są zaciśnięte. Lepiej upewnij się, że koła twojego auta obracają się swobodnie, kiedy hamulce są zwolnione.

Samochody używane z gwarancją zabierane na trasę

Wybierając się w trasę, lepiej być pewny, że twój samochód posiada aktualną gwarancję. Także samochody używane z gwarancją powinny mieć dopełnione formalności. Możliwe bowiem, że nawet jeśli wcześniej sprawdzimy każdą śrubkę w naszym pojeździe, to i tak coś może nam nagle wyskoczyć. W takiej sytuacji samochody używane z gwarancją na nie, będą mogły być darmowo serwisowane przez prawdziwych fachowców, a wszelkimi rozliczeniami zajmą się po prostu agenci firmy od której nabyliśmy gwarancję.