Jak przyspieszyć odchudzanie?

Jak przyspieszyć odchudzanie?

Waga stoi w miejscu, a ty już przymierasz z głodu i nie wychodzisz z siłowni? Brak efektów, mimo Twoich wysiłków potrafi być frustrujący i może doprowadzić do rezygnacji z obranej ścieżki. Nie dopuść do tego! Jeszcze raz podejdź do sprawy na chłodno i przeanalizuj wszystko krok po kroku.

Przyjrzyj się swojej diecie.

I wcale nie musi, to oznaczać jeszcze większego obcinania kalorii. Wręcz przeciwnie. Często jemy za mało. Zbyt długa redukcja spowalnia Twój metabolizm i blokuje dalsze spalanie tłuszczu. Tkanka tłuszczowa to bank energetyczny Twojego organizmu. Jeżeli wkładasz tyle kalorii ile spalasz, to waga powinna nie zmieniać swoich wskazań. Zjadasz za dużo, to organizm odkłada nadmiar na okresy głodu. I na odwrót. Dostarczasz za mało energii, to będziesz korzystać ze zgromadzonych zapasów. W tym wypadku waga powinna spadać, niestety nie bez końca. Wyobraź sobie swoje oszczędności. Kiedy masz ich dużo i chcesz poszaleć na zakupach, to hulaj dusza, piekła nie ma. Co kiedy właśnie brakuje Ci zleceń, nie zarabiasz? Oczywiście ostrożnie i z rozwagą podchodzisz do stanu swojego konta. Realizujesz kolejny projekt i możesz odetchnąć z ulgą. Tak samo jest z zapasami tłuszczu. Jest on kluczowy dla utrzymania równowagi w organizmie, więc po długich okresach zaniżonych kalorii, organizm zaczyna wolnej wydatkować to co ma. Mamy mniej energii, więcej śpimy, nie potrafimy się skupić. Moment, w którym, jesz mało, a waga stanęła, to czas, w którym warto przemyśleć okresowe zwiększenie ilości jedzenia, a może nawet wprowadzenie oszukanych posiłków tzw. cheat meal.

Zmień swój trening.

Postaw na ciężary i wysiłki interwałowe. Trening z obciążeniem zapewnią rozrost lub utrzymanie poziomu Twojej tkanki mięśniowej. Pamiętaj, że mięśnie to piece, które potrzebują paliwa nawet gdy leżysz. Kobiety absolutnie nie muszą się martwić o utratę pięknych kształtów. Praca kobiecego układu hormonalnego znacząco utrudnia nadmierne rozbudowanie mięśni. Odpowiednio dobrane ćwiczenia pomogą je ujędrnić i uwypuklą ich kształt. Interwały z kolei są treningami silnie podkręcającymi metabolizm. Nawet krótka jednostka treningowa mocno podkręca metabolizm i bardzo korzystnie wpływa na kondycję.

Dobierz odpowiednią suplementację.

Nie musisz wydawać majątku. Większość substancji zawartych w popularnych spalaczach tłuszczu znajdziesz we własnej kuchni. Wystarczy, że do kawy dodasz szczyptę imbiru, cynamonu i pieprzy Cayenne. Poza kawą możesz postawić też na picie większej ilości zielonej herbaty, czy witaminy C. Koncerny farmaceutyczne też nie pozostają w tyle i oczywiście stworzyły produkty, które mają nam pomóc schudnąć. Szukaj produktów z linii Therm Line, Liporedium, czy Linea 40+. Zawierają one m.in. substancje wymienione wcześniej, ale w bardzo dobrze dobranych proporcjach i wygodniej formie gotowej do spożycia przed treningiem.