Jak stworzyć bezpieczne i komfortowe środowisko do spania dla Twojego dziecka?

Jak stworzyć bezpieczne i komfortowe środowisko do spania dla Twojego dziecka?

Małe dziecko jest szczególnie podatne na kontuzje, uszkodzenie ciała i wypadki, gdyż nie przewiduje zagrożeń i nie zdaje sobie sprawy, że coś może mu się stać, po prostu poznaje świat, bada swoje możliwości. Zadaniem rodziców jest zapewnienie mu bezpieczeństwa i wygody, a ochraniacze do łóżka na pewno ułatwią to zadanie.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w trakcie snu?

Sen odgrywa bardzo ważną rolę w życiu dziecka, gdyż umożliwia mu prawidłowy rozwój, wpływa na ogólne samopoczucie i nastrój, dlatego rodzice muszę zapewnić nie tylko wymagany odpoczynek, ale również zadbać o komfort i bezpieczeństwo. W tym celu należy nabyć odpowiednie łóżeczko z wysokimi szczeblami, które uniemożliwią upadek z wysokości. Dobrze zabezpieczone łóżeczko nie pozwoli dziecku samodzielnie wydostać się z jego wnętrza. Ochraniacze do łóżka zabezpieczą zarówno główkę, jak i całe ciało przed niewielkimi otarciami, uszkodzeniami naskórka lub siniakami. Spełniają one podwójną funkcję, gdyż ochraniacze do łóżka są miłe w dotyku, dlatego dziecko z przyjemnością się do nich przytuli przed zaśnięciem. Trzeba upewnić się, że materiał jest w pełni bezpieczny, nie zawiera szkodliwych dodatków, czyli nie przyczyni się do wystąpienia ewentualnych alergii i dyskomfortu.

Wracając jeszcze do łóżeczka, nie może być ono pokryte farbą niewiadomego pochodzenia, gdyż zawiera szkodliwe substancje chemiczne, a dziecko na pewno prędzej czy później będzie dotykało i gryzło szczebelki oraz inne elementy łóżka.

Bezpieczne miejsce do spania dla dziecka nie powinno zawierać zabawek, gdyż w momencie nieobecności rodzica mogą stać się dla malucha zagrożeniem, a oprócz tego utrudniają zasypianie. Bardzo dobrym wyborem jest nabycie popularnego misia szumisia.

Latem, gdy upały na dworze utrudniają zasypianie i spokojny sen, dziecko warto okrywać jedynie tetrową pieluchą i zrezygnować z kołdry. Wybrana poduszka musi być miękka, z niewielką ilością piesza, a poszewka wykonana z naturalnego materiału.

Aby zapewnić dziecku maksymalne bezpieczeństwo w trakcie snu, trzeba zadbać o wszystkie wymienione elementy. Ochraniacze do łóżka i właściwa wysokość samego łóżeczka są szczególnie istotne i pozwalają uniknąć dyskomfortu, bólu, a nawet poważnych wypadków. Będąc rodzicem, trzeba zapobiegać i przewidywać, a nie zmagać się z przykrymi konsekwencjami.