Jak właściwie pielęgnować brwi, by stały się ozdobą twarzy?

Jak właściwie pielęgnować brwi, by stały się ozdobą twarzy?

Twarz jest niejako wizytówką człowieka. Zadbana i promieniejąca pozwala przyciągać spojrzenia i zyskać pewność siebie. Mało jednak kto pamięta, iż to właśnie brwi zaliczane są do oprawy oczu, które z kolei są ponoć zwierciadłem duszy.

Domowa regulacja brwi krok po kroku

Perfekcyjnie wyglądające brwi nie wymagają regularnych wizyt u kosmetyczki. Przy odrobinie cierpliwości, dobrych narzędziach (mowa o dość cienkiej pęsecie) oraz wytrwałości, opracowanie domowej regulacji brwi wydaje się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Pierwszym krokiem jest oczywiście wyznaczenie trzech punktów – początku, końca oraz najwyższego miejsca zakończenia brwi. W internecie jest wiele filmików instruktażowych, które bardzo dokładnie obrazują kolejne czynności, niezbędne do wykonania prawidłowej regulacji. Oczywiście, tuż po zakończeniu zabiegu dobrze jest użyć serum do brwi, na bazie naturalnych olejków roślinnych. Zapewni to rzęsom zdrowy, estetyczny i atrakcyjny wygląd, a także zwiększy ich objętość i wytrzymałość. Oczywiście warto zdawać sobie sprawę, że początki domowej regulacji brwi nie będą należeć ani do łatwych, ani przyjemnych. Wiele kobiet decyduje się więc na wizytę u kosmetyczki, która w profesjonalny sposób nada oprawie oczu właściwy, dopasowany do kształtu twarzy wygląd. Później już wystarczy tylko regularnie usuwać niewielkie włoski, które pojawią się w międzyczasie.

Co zrobić, aby brwi były grubsze i ładniejsze?

Piękne, zdrowe i gęste brwi są marzeniem niejednej kobiety. Aby jednak osiągnąć swój cel, należy je zapuścić, a więc na przynajmniej trzy miesiące zapomnieć o regulacji. Choć dla wielu pań wydaje się to abstrakcją, efekt końcowy może zdecydowanie wynagrodzić wszelkie niedogodności w tym czasie. Dobrze również mieć świadomość, że samo zapuszczanie nie wpłynie na gęstość i jakość odrastających włosków. Najlepiej więc diametralnie zmienić dietę a także zastosować właściwą suplementację. Na rynku suplementów znajduje się wiele propozycji, skierowanych do pielęgnacji brwi i rzęs. Najwygodniejsze i wbrew pozorom najskuteczniejsze wydaje się stosowanie serum do brwi, dostępne w postaci niewielkiego pędzelka i malutkiej buteleczki. Zazwyczaj produkty tego rodzaju stosowane są przynajmniej przez trzy miesiące, choć wielu producentów przekonuje, iż pełnowartościowa kuracja przynosi efekty po półrocznym okresie.

Jakie są inne sposoby na uzyskanie pięknych brwi?

Dla osób, potrzebujących radykalnych rozwiązań, specjaliści polecają wzbogacenie diety w dużą ilość warzyw i owoców, a więc witamin, pobudzających do wzrostu włosa. Kolejnym, skutecznym sposobem jest zastosowanie masażu łuków brwiowych, stosując opuszki palców oraz oliwkę dla dzieci czy naturalny olejek. Aby brwi stały się grube, a także uodpornione na wypadanie, warto też raz na kilka dni wyczesać je dość miękką szczoteczką do zębów. Wiele kobiet utrzymuje, iż nie ma czasu na tak zaawansowaną i czasochłonną pielęgnację wieczorną. Dlatego też dla oszczędności czasu należy stosować gotowe serum do brwi, które można znaleźć w każdej aptece czy drogerii.