Jak wybrać ręcznik dla niemowlaka?

Jak wybrać ręcznik dla niemowlaka?

Przyjście pociechy na świat to dla rodzica ogromny stres. Nabywanie ubranek, przyborów do kąpieli oraz łóżeczka to tylko początek ogromnej listy koniecznych rzeczy, które przywitają na świecie nowego członka rodziny. Jaki ręcznik dla niemowlaka będzie najlepszy?

Wyprawka dla dziecka – bez tego nie można się obejść

Łóżeczko, ubranka, pościele to pierwsze nabytki każdego rodzica. Nie można jednak zapominać o czymś tak ważnym jak ręcznik dla niemowlaka. Jako, że skóra nowo narodzonego dziecka jest bardzo delikatna musi być to produkt wykonany z najlepszej jakości materiału. Bawełna bądź bambus sprawdzą się idealnie, należy upewnić się, że produkt składa się tylko i wyłącznie z tego materiału i nie zostały dodane żadne inne sztuczne tkaniny. Ręcznik z kapturkiem zapewnia ciepło dla dziecka od razu po zakończonej kąpieli, która nie trwa długo i nie używa się do niej gorącej wody. Delikatny żel do mycia przeznaczony dla niemowlaka w połączeniu z dobrej jakości ręcznikiem stanowią elementy, których nie może zabraknąć w dobrze skomponowanej wyprawce.

Jak wybrać ręcznik dla niemowlaka?

Ręcznik dla niemowlaka przede wszystkim nie powinien być używany wcześniej przez inne dziecko, ani przez osobę dorosłą. Musi to być całkiem nowy nabytek, który jest przede wszystkim miękki w dotyku. W pierwszych dniach oraz tygodniach, wszystko jest w stanie podrażnić delikatną skórę dziecka. Począwszy od nieodpowiedniego materiału, przez źle dobrany proszek do prania, albo kosmetyk do pielęgnacji skóry. Ręcznik z kapturkiem nie może więc powodować jeszcze większych podrażnień. Skóra atopowa to częsta dolegliwość pociech, która jest ciężka do wyleczenia oraz może być bardzo bolesna. W trakcie zakupów należy kierować się materiałem z jakiego stworzono ręcznik, a nie jedynie właściwym odcieniem bądź wzornictwem. Dodatek kapturka sprawdzi się idealnie do okrycia główki niemowlaka. W trakcie sezonu zimowego dobrze jest umieścić ręcznik na kaloryferze, aby dziecko zostało otulone nie tylko miłych w dotyku, ale również w miarę ciepłym ręcznikiem. Warto pamiętać, że początkowo dzieci nie zawsze lubią kąpiele, nie co nie oznacza wcale wyboru złych produktów. Dziecko musi się przyzwyczaić do tego elementu codzienności.