Jak zadbać o swoje stawy?

Jak zadbać o swoje stawy?

Obecnie, bóle stawów nie są już dolegliwością, która niemal ekskluzywnie dotyka osoby starsze oraz aktywnych sportowców. Coraz częściej spotyka się z sytuacją, w której cierpią na nie praktycznie dowolne grupy wiekowe, dlatego suplementacja, jak choćby znane MSM, szybko zyskuje na popularności.

 

Kiedy stawy wymagają leczenia, a kiedy nie?

Pewien zakres bólów stawów może przytrafić się praktycznie każdemu. Mogą one mieć bardzo zróżnicowane podłoże, a także ogromne rozbieżności w faktycznej skali przypadłości. Dla jednych jest to naprawdę poważne schorzenie, które praktycznie uniemożliwia normalne funkcjonowanie, a dla innych jedynie drobna dolegliwość, stanowiąca źródło umiarkowanego bólu i irytacji.

Niezależnie od skali schorzenia, nie jest ono czymś, co powinno się lekceważyć. Nawet jeśli bóle nie są szczególnie intensywne i przytrafiają się nam jedynie od czasu do czasu, to nic nie gwarantuje nam, że nie zintensyfikują się one w przyszłości. Aby zmniejszyć ryzyko rozwoju tych problemów zdrowotnych, warto już wcześniej podjąć się pewnego rodzaju terapii, choćby poprzez stosowną suplementację. Jedną z odpowiedzi na bóle stawów są suplementy MSM, popularnie stosowane w celu załagodzenia objawów i stopniowej regeneracji nadwyrężonych partii tkanki.

Ogólnie przyjmuje się, ze stawy wymagają specjalistycznego leczenia w momencie, gdy ich stan zaczyna faktycznie utrudniać wykonywanie codziennych czynności. Przewlekłe, intensywne bóle na ogół wymagają interwencji specjalisty, dlatego nie powinno się nigdy zwlekać ze skontaktowaniem się z lekarzem w celu podjęcia się kompleksowej terapii, zanim problem stanie się jeszcze poważniejszy.

 

Czym jest MSM i jakie jest jego działanie?

Suplement MSM, a tak właściwie metylosulfonylometan, to niewielka molekuła, która składa się z  grup metylowych związanych z siarką oraz tlenem. Jest to łatwo przyswajalny preparat, cechujący się także brakiem toksyczności. Przy odpowiednim dawkowaniu, nie powinno być żadnych powikłań podczas jego stosowania.

MSM działa na stawy w sposób kompleksowy. Do najważniejszych efektów tego suplementu zalicza się:

  • właściwości antyoksydacyjne
  • zwiększenie produkcji glutationu oraz kolagenu
  • ograniczenie produkcji cytokin prozapalnych oraz reaktywnych form tlenu
  • właściwości przeciwzapalne

 

Regularnie stosowany, suplement ten przyczynia się do ograniczenia bólów stawów, przynosząc ulgę oraz wzmacniając naturalną regenerację. Warto wprowadzić go do swojej diety i przekonać się, że dolegliwość ta jest mniejszym problemem, niż może się wydawać.