Jak znaleźć kancelarię adwokacką do poprowadzenia sprawy spadkowej?

Jak znaleźć kancelarię adwokacką do poprowadzenia sprawy spadkowej?

Wiadomość o spadku po osobach zmarłych często przychodzi w sposób niespodziewany dla jego beneficjentów. Z drugiej strony osoby oczekujące na spadek mogą dowiedzieć się, że ostatnia wola krewnego lub fakt niespisania testamentu pozbawia je tego przywileju. W obu przypadkach znajomość przepisów prawa rodzinnego może jedynie pomóc w pozytywnym zakończeniu sprawy.

Dlatego warto zwrócić się o pomoc do fachowca. Wielu potencjalnych mocodawców popełnia błąd, kierując się pod pierwszy z brzegu adres z szyldem „porady prawne” czy „biuro adwokackie”. Każdy prawnik specjalizuje się w konkretnym prawie, np. karnym, cywilnym, rodzinnym czy w prawie pracy. Co więcej, każda z tych dziedzin jest podzielona na konkretne obszary. Adwokat, który chętnie przyjmuje każdą sprawę, nie może być do końca wiarygodny. Jego klientowi zależy przede wszystkim na skuteczności. Tę może zagwarantować jedynie wieloletnia praktyka, którą można zdobyć jedynie aplikując u starszego kolegi po fachu. Dzięki temu zdobytą podczas studiów teorię można skonfrontować z praktycznym wymiarem konkretnych spraw.

Zapytaj, w czym specjalizuje się adwokat, z którym właśnie rozmawiasz

Dlatego wpisując do wyszukiwarki frazę „kancelaria adwokacka łódź” (lub z inną lokalizacją, zależnie od miejsca prowadzenia postępowania) należy koniecznie dopisać „rozwody”, „sprawy spadkowe”, „prawa rodzicielskie” itp. określenia wskazujące na interesujący nas zakres prawa. W przypadku prawa spadkowego ważne są nie tylko okoliczności, które pomogą podważyć lub uprawomocnić testament, ale także znajomość szczegółowych paragrafów, dzięki którym dowiemy się o przysługujących nam prawach do spadku, na przykład z tytułu zachówku. W takiej sytuacji zwrócenie się do głównego spadkobiercy o należne środki musi się odbyć za pośrednictwem pełnomocnika, choć wcale nie oznacza konieczności wytaczania sprawy przed sądem.

Kancelaria adwokacka wymaga weryfikacji

W znalezieniu właściwej kancelarii najbardziej pomocne są rzetelne opinie, których znaczną część możemy znaleźć na tematycznych forach internetowych lub portalach pomagających w ocenie odpowiednich specjalistów. Oczywiście należy pamiętać, że pojedyncza negatywna opinia nie może przekreślać reputacji placówki, dlatego warto ją zweryfikować poszukując kolejnych potwierdzeń. Na hasło kancelaria adwokacka Łódź czy inne miasto powinno odpowiedzieć również dzięki poczcie pantoflowej, którą znajomi znajomych przekażą nam bezpośrednią opinię od konkretnych klientów, a nie anonimowych internautów.