Lampy drewniane – nieprzemijający trend

Lampy drewniane – nieprzemijający trend

Drewno – materiał naturalny, ciepły, przyjazny w odbiorze, ale i dobrze sprawdzający się w domowych wnętrzach. Wciąż modny i wpisujący się w aktualne trendy wnętrzarskie, także gdy w grę wchodzi oświetlenie. Jak dobierać lampy drewniane do wnętrz?

Rustykalne, retro i vintage

Drewno najchętniej gości pośród aranżacji rustykalnych, retro i vintage’owych. W takich kompozycjach czuje się najlepiej, a lampy drewniane stają się niczym kropka nad i wybranego wystroju. Są charakterystyczne i pozwalają domową aranżację za każdym razem uczynić indywidualną. Wpływa na to materiał, jakim jest drewno – niejednorodne, o ciekawym rysunku i widocznym usłojeniu. Przy jego pomocy buduje się klimat wnętrza, stąd lampy drewniane w połączeniu z ciepłą barwą wyrazistego światła, poza komfortem korzystania z pomieszczenia, zapewniają jego magiczny klimat.

Lampy drewniane we wnętrzach nowoczesnych

Drewnu nie brakuje uniwersalizmu, który znajduje swoje miejsce w niecodziennych połączeniach, także pośród najbardziej unikalnych kompozycji współczesnych aranżacji. Lampy drewniane, które bazują nie tylko na drewnie, ale i metalu czy szkle, stają się wyrafinowanym i bardzo eleganckim oświetleniem. W zależności od wybranej konstrukcji, można dzięki nim uczynić domowe kompozycje wręcz luksusowymi.

Lampy drewniane z powodzeniem można wpisać w potrzeby wnętrz glamour, futurystycznych, ale i tych, które balansują na cienkiej granicy pomiędzy tym, co faktycznie luksusowe i zwracające na siebie uwagę, a nieco kontrowersyjne.

Uniwersalne do każdego pomieszczenia

Lampy drewniane mogą gościć w sypialniach, salonach, pokojach dziecięcych, kuchniach, łazienkach czy przedpokojach. Mnogość konstrukcji oświetleniowych, w których drewno dominuje bądź stanowi dodatek, sprzyja odnajdywaniu oświetlenia, które we własnym odczuciu jest tym idealnym, jak i idealnie podkreślającym domową aranżację. Ponadto drewno to materiał naturalny, stąd wpisujący się w dzisiejszą modę na ekologię. Przy tym roztaczający wokół siebie ciepło, które jak żaden inny materiał, koreluje z ciepłem domowego ogniska.