Najlepsze sposoby na porost włosów

Najlepsze sposoby na porost włosów

Piękne i gęste włosy to marzenie wielu z nas, dlatego często zastanawiamy się nad najlepszymi sposobami na porost włosów. Czy można wspomóc nasz organizm, aby w efekcie mieć lśniące i grube włosy? Warto wypróbować kilka sprawdzonych sposobów i przekonać się o tym samemu.

 

Płukanki roślinne na porost włosów

Jedną z najbardziej znanych metod w walce o piękne i gęste włosy jest wykorzystanie roślin do zabiegów pielęgnacyjnych. Rośliną, która jest powszechnie stosowana do poprawy kondycji włosów, to pokrzywa. To właśnie z niej robi się płukanki oraz soki, które pozytywnie wpływają na porost włosów. Cudowne właściwości pokrzywy, były znane w Polsce i stosowane już przez nasze babki, które zbierały jej liście i myły w ich wywarze swoje włosy. Sympatycy wykorzystywania roślin do celów pielęgnacyjnych, twierdzą nawet, że spożywanie soku z pokrzywy chroni ich przed powstawaniem siwizny. Nie ma jednak na to żadnych dowodów naukowych, więc warto te informacje traktować z dużym dystansem. Inną znaną i cenioną rośliną na porost włosów jest skrzyp polny. Dzięki zawartości w nim krzemu, potasu i wapnia, wzmacnia strukturę włosa i sprawia, że włosy mniej wypadają. Również brzoza znana jest ze swoich leczniczych właściwości. Bogata w witaminy z grupy B i C, wapń, magnez i żelazo doskonale wpływa na kondycję oraz na porost włosów. Przy okazji brzoza ma zbawienny wpływ na naszą odporność, dlatego pijąc jej sok, dbamy jednocześnie o zdrowie i o piękno. Do grona roślin wykorzystywanych w celach pielęgnacji włosów zaliczyć możemy również kiełki soi i pszenicy, szałwię, aloes, rozmaryn i wiele, wiele innych.

 

Inne sposoby na porost włosów

Stosowanie płukanek i olejków pochodzenia roślinnego to nie jedyny sposób na porost włosów. Jeżeli nie macie ochoty zbierać pokrzyw lub innych bylin, możecie udać się do apteki lub sklepu zielarskiego i zakupić suplement diety wspomagający wzrost włosów. Suplementy również są produkowane z roślin, z tym że mają bardziej skoncentrowany skład i często łączą w sobie kilka dodatkowych składników, wpływających na wzmocnienie włosów od wewnątrz. Jest to doskonała alternatywa dla osób szukających łatwo dostępnych sposobów na poprawę kondycji włosów.

Warto jednak pamiętać, że wszelkie rytuały pielęgnacyjne oraz suplementacja nie mogą zastąpić prawidłowego odżywiania, które ma kluczowe znaczenie w procesie wzrostu włosa. Odżywianie powinniśmy bowiem wykonywać nie tylko z zewnątrz, ale przede wszystkim od środka. Pamiętajmy, jak ważne jest odpowiednie jedzenie oraz świeżo wyciskane soki.