Najlepsze sposoby na pozbycie się zbędnego owłosienia

Najlepsze sposoby na pozbycie się zbędnego owłosienia

Owłosienie pojawiające się w niechcianych miejscach jest problemem wielu kobiet. Depilacja woskiem, laserem czy może użycie maszynki do golenia? Jakie sposoby skutecznie pomogą nam w pozbyciu się zbędnych włosków?

Czy depilacja woskiem jest bolesna?

Depilacja woskiem nie należy do przyjemnych i bezbolesnych metod, mimo, że dzisiaj robi się to tak, aby jak najbardziej zminimalizować nieprzyjemne odczucia. Zabieg ten polega na nałożeniu ciekłego wosku na owłosioną skórę i wyrwanie włosków wraz z ich cebulkami zdecydowanym ruchem ręki. Decydując się na depilację woskiem, warto pamiętać, że usuwanie włosów tą metodą nie zawsze będzie tak samo bolesne. Przede wszystkim skóra na nogach będzie mniej podatna na ból. Dlatego, podczas pierwszego kontaktu z woskiem, warto zacząć właśnie od depilacji tej części ciała. Należy również dodać, że depilacja woskiem ciekłym będzie mniej bolesna od tej wykonywanej, np. plastrami. Dlatego na pierwszy zabieg rekomenduje się wizytę w salonie depilacji woskiem, gdzie profesjonaliści szybko i sprawnie usuną nasze zbędne owłosienie.

Poza czynnikiem bólu depilacja woskiem ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim efekty będą utrzymywać się od tygodnia do nawet miesiąca. Możliwość zapomnienia o depilowaniu się przez kilka dni z rzędu jest świetną perspektywą, szczególnie dla osób, które planują wyjechać na wakacje. Co więcej, używanie wosku do depilacji jest pro ekologiczne. Dzięki temu zmniejszamy ilość wyrzucanych maszynek jednorazowych, które wykonane są z plastiku.

Inne metody depilacji

Poza depilacją woskiem najpopularniejsze wśród kobiet jest używanie maszynek do golenia. Na rynku mamy ogromny wybór maszynek z jednym, dwoma i trzema ostrzami. Można również kupić golarki z wymiennymi ostrzami, które będą bardziej ekonomiczne w użyciu. Możemy także wybierać spośród setek kolorów i wzorów. A wszystko po to, aby depilacja była jak najbardziej skuteczna i dodatkowo przyjemna. Warto jednak pamiętać, że decydując się na golenie maszynką, koniecznie trzeba zakupić piankę do golenia, która pomoże nam uniknąć niepotrzebnych podrażnień skóry. Inną metodą depilacji, która staje się coraz bardziej popularna, jest usuwanie włosów za pomocą lasera. Jest to depilacja trwała, która dzięki kilku seriom zabiegów, pozwoli nam na całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia. Jedynym mankamentem tej metody, jest nadal dość wysoka cena, która skutecznie zniechęca dużą część potencjalnych klientów.

Gładkie nogi są dziś standardem, dlatego bez względu na wybrany sposób depilacji, najważniejszy będzie jej efekt oraz trwałość. Każda kobieta, która dba o siebie, powinna zdecydować o najlepszym dla siebie sposobie depilacji, aby jak najmniej cierpieć, ale też uzyskać zadowalające efekty.