Przytulna sypialnia – jak powinna być?

Przytulna sypialnia – jak powinna być?

Każdy chce budzić się w przytulnym miejscu. Co zrobić, żeby nasza sypialnia właśnie taka była? Na jakie firanki się zdecydować? Jakie żyrandole do sypialni wybrać? A może jednak ograniczyć się tylko do nocnych lampek?

Dobór kolorów

Kolory są niezwykle ważne, kiedy urządzamy pokój sypialny. W sypialni spędzamy czas nie tylko, kiedy śpimy, ale także kiedy chcemy odpocząć i ważne jest, żeby w swoim pokoju czuć się dobrze. Warto zatem zdecydować się na ciepłe kolory; unikajmy jednak tych krzykliwych, jak jadowity pomarańczowy czy wściekle czerwony, który może utrudniać zasypianie. Zdecydujmy się raczej na delikatne brązy, beże, kość słoniową. Abażury naszych żyrandoli do sypialni także mogą być w tych kolorach, co sprawi, że w pokoju będzie przebywało się jeszcze przyjemniej.
Bardziej luksusowego wyglądu pomieszczenie nabierze, jeśli na jednej ze ścian znajdzie się drewniana wykładzina, bądź jeśli łóżko będzie miało ozdobny, drewniany zagłówek. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzać z ciemnym drewnem, by sypialnia nie była przytłaczająca.

Tkaniny i dodatki

Aby sypialnia była nie tylko przytulna, ale i dobrze się prezentowała, powinno zadbać się o obecność narzuty na łóżko i kilku poduszek, koniecznie z miękkich tkanin, na których aż chce się położyć. Ciekawą opcją jest także rzymskie rolety oraz tkaninowe obicia ścienne, które nie dość, że dobrze się czyszczą i ładnie wyglądają, to jeszcze są dźwiękoszczelne. Można także, zamiast drewnianego wezgłowia łóżka, sprawić sobie takie, które jest obite materiałem – będzie idealną podpórką do czytania.
Dywany również powinny stanowić nieodzowny element przytulnej sypialni. Dywan powinien być puszysty i miękki, żeby zaraz po tym, jak wstajemy z łóżka, zanurzyć w nim stopy; będzie także idealny na zimowe poranki, kiedy nasze stopy zamiast zetknąć się z zimną podłogą, dotkną ciepłego dywanu.

Żyrandole do sypialni

Wybierając żyrandole do sypialni i inne lampy, zadbajmy o to, by stwarzały romantyczny nastrój. Korzystajmy nie tylko z nocnej lampki, ale i sięgnijmy również po żyrandole do sypialni, na które, dla stworzenia intymnego nastroju, możemy zarzucić czerwoną chustę, co sprawi, że w pokoju będzie panowała czerwona poświata.