Sprawdzone sposoby na zabezpieczenie kabrioletu przed deszczem i śniegiem

Sprawdzone sposoby na zabezpieczenie kabrioletu przed deszczem i śniegiem

Jazda kabrioletem, to czysta przyjemność, jednakże kiedy przychodzą chłodniejsze dni jesienne, należy zabezpieczyć auto przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Jak zabezpieczyć swój kabriolet przed jesiennymi ulewami? Koch przychodzi z pomocą.

Koch – kosmetyki dla kabrioletów i nie tylko

Koch to niemiecka firma, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości kosmetyków samochodowych. Różnego rodzaju szampony, piany, płyny do mycia felg, szyb czy tworzyw sztucznych, sprawią, że każde auto będzie wyglądać jak nowe. Koch przygotował także specjalną serię kosmetyków, przeznaczoną do pielęgnacji kabrioletów.

Dach kabrioletu narażony jest na różnego rodzaju zabrudzenia, a także negatywny wpływ wody. Pod wpływem czasu, materiał niszczeje i zmienia się kolor. Aby temu zapobiec i uchronić dach przed deszczem, należy go zaimpregnować. Preparaty do zabezpieczenia dachu w kabrioletach nie tylko ograniczą działanie wody, ale także będą chronić materiał przed promieniowaniem UV.

Jak zabezpieczyć kabriolet przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych?

Wszystkich posiadaczy kabrioletów ucieszy fakt, iż mogą zadbać o impregnację dachu w prosty i skuteczny sposób. Koch Chemie Cabriodach Versiegelung przeznaczony jest do impregnacji powierzchni tekstylnych i skórzanych. Organiczne żywice wnikają w głąb powierzchni i mają działanie wodoodporne. Warstwa ochronna zapobiega także przedostawaniu się zabrudzeń w głąb, co zdecydowanie ułatwia czyszczenie.

Przed zastosowaniem chemii car detailingowej, należy zadbać, aby powierzchnia była sucha i czysta. Całość wystarczy spryskać preparatem, z odległości około 30 centymetrów. Już po upływie 10 minut, impregnat jest suchy, a samochód gotowy do użycia. Dach w kabrioletach może być wykonany z materiału, winylu czy poliestru, dlatego impregnat powinien być dobrany pod tym kątem. Kosmetyk stworzy warstwę ochronną, która uniemożliwi wodzie przenikanie i zabezpieczy wnętrze przed wilgocią.