Zmiana pokoju noworodka w pokój dla dorastającego dziecka

  • Dom
  • 29 października 2019
Zmiana pokoju noworodka w pokój dla dorastającego dziecka

Jak powszechnie wiadomo, dziecko bardzo szybko rośnie i jego pokój szybko przestaje spełniać oczekiwania. Sypialnia noworodka w krótkim czasie musi zostać dostosowana do rosnących potrzeb naszej pociechy. Niektóre meble, na przykład łóżeczko ze szczebelkami czy przewijak już są zbędne w pokoju dziecięcym, a na pierwszy plan wychodzą meble do przechowywania niezliczonej ilości zabawek, pluszaków czy przyborów do malowania. Ważne jest również takie zagospodarowanie powierzchni pokoju, aby nasz maluch miał miejsce na bezpieczną oraz wygodną zabawę.

Jeśli nie chcemy wydawać kroci na nową aranżację pokoju dziecięcego, możemy pomyśleć o jego odświeżeniu i dopasowaniu funkcjonalności oraz estetyki do zainteresowań dziecka.

Na pewno po dwóch czy trzech latach przyda się już odmalować sufit oraz ściany. Możemy już w ty momencie kolor dopasować do temperamentu i ulubionej tematyki małego mieszkańca. Ściany po pomalowaniu możemy ozdobić literami lub kształtami wyciętymi ze styroduru, lub zastąpić farbę ciekawą tapetą z dziecięcym motywem.

Meble w pokoju dziecka muszą być dostosowane przede wszystkim do jego wzrostu. Ergonomia jest niebywale ważna dla maluchów. Zabawki powinny być na takiej wysokości, aby dziecko nie miało potrzeby wspinania się po nie. Jeśli niektóre z mebli z pokoju noworodka nam się przydadzą w pokoju dorastającego dziecka, ale nie pasują kolorystyką, wystarczy jedynie farba do mebli, aby dopasować je do nowego wystroju i zaoszczędzić sporo pieniędzy. W pokoju dziecięcym nie może zabraknąć małego stolika z krzesełkami, gdzie maluch będzie rozwijał swoje talenty oraz pojemnych szuflad i regałów na chowanie zabawek.

Dziecko wiele czasu spędza bawiąc się na podłodze. Powinniśmy więc pomyśleć o miękkim jednak łatwym w czyszczeniu dywanie lub podłogę wyłożyć piankowymi puzzlami. Piankowe puzzle na podłodze doskonale tłumią dźwięk, ocieplają podłogę, a zabawa na nich jest bardziej bezpieczna.

W pomieszczeniu przeznaczonym dla dziecka musimy również pamiętać o odpowiednim oświetleniu. Oprócz światła głównego przyda się także lampka, którą będziemy włączać podczas układania dziecka do snu.